Istnieje wiele sposobów aby założyć działalność gospodarcza. Jedną z form na zainwestowanie zgromadzonego kapitału jest stworzenie od podstaw własnego przedsiębiorstwa, które w zależności od prowadzonej działalności będzie skupiać się na dostarczaniu konsumentom określonych usług lub produktów. Prowadzony biznes może różnić się w zależności od wizji oraz przyjętego punktu widzenia jaki chcemy mieć na stworzenie własnego przedsiębiorstwa. Bez względu na to czy chcemy zaoferować klientom produkt nowy, świeży i nieoczywisty z punktu widzenia rynku, warto wiedzieć jaki będzie główny filar, na którym będzie opierać się nasze przedsiębiorstwo i tym samym czy założona przez nas firma utrzyma się na rynku. Do tego konieczne jest na początku zgromadzenie odpowiedniego kapitału.

Wśród możliwości jakie są obecnie dostępne na rynku i pozwalają na prowadzenie działalności gospodarczej, może być skupienie się na innowacyjności i prowadzeniu firmy w oparciu o wykorzystywanie nowych technologi. Stworzenie firmy wiąże się jednak z dostarczeniem koniecznych środków finansowania. Obecnie niewiele firm może sobie pozwolić na ciągły progres bez konieczności poniesienia dodatkowych kosztów, nie mówiąc już o samym założeniu przedsiębiorstwa.

Jeśli nie mamy możliwości realnego samofinansowania przedsiębiorstwa lub nie posiadamy dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania możemy skorzystać z ofert jakie dają kredyty na założenie firmy.

Obecnie rola jaką dają źródła kredytowania dla przedsiębiorstw znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat. Na rynku istnieje kilka sposobów na dokonanie inwestycji we własną firmie, a szerokie korzystanie z tej formy usług finansowych przyczyniło się do zwiększenia zapotrzebowania na dostarczanie firmom usług kredytowych.

Przedsiębiorca, który chce założyć własny biznes, np. jako jednoosobowa działalność gospodarcza i przy korzystaniu z możliwości jakie daje uproszczona księgowość, a nie posiada na to wystarczającego kapitału może skorzystać z dostępnych na rynku kredytów obrotowych. Kredyty dla przyszłych firm są udzielane zarówno w ramach rachunku bieżącego, jak i na rachunku kredytowym z przeznaczaniem na finansowanie środkami aktualnie prowadzonej działalności gospodarczej. W sytuacji gdy chcemy dokonać zakupu maszyn, samochodu lub pozostałych dużych inwestycji firmowych, możemy skorzystać z kredytu inwestycyjnego. Okres w jakim będzie odbywało się kredytowanie zależy od czas na jaki bank udostępni nam finansowanie. Może to być na krótki okres spłaty – do trzech lat lub też długi z okresem spłaty powyżej trzech lat.

Aby móc skorzystać z możliwości jakie daje kredytowanie własnej firmy konieczne jest wybranie odpowiedniej oferty. Przedsiębiorca może pozwolić sobie na przeglądanie ofert kredytów firmowych udzielanych przez banki samodzielnie lub też zapoznać się z ofertą jaką mają biura profesjonalnego doradztwa finansowego. Jednakże skorzystanie z nich związane jest z indywidualnymi zaletami jak i wadami. Decydując się na sprawdzanie poszczególnych ofert samemu tracimy cenny czas, co nie zawsze może być dobrym wyjściem, gdy nie mamy go zbyt wiele. W ten sposób możemy jednak zyskać pieniądze, które przeznaczylibyśmy na koszty profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert doradztwa bankowego.

Dzięki powierzeniu szukania najlepszej oferty profesjonalistom mamy pewność, że dostaniemy fachowy produkt skrojony wedle naszych potrzeb, a czas, który w ten sposób zyskamy możemy poświecić na pozostałe działania konieczne przy założeniu firmy. Niestety koszty tego typu doradztwa nie są małe i często nie można sobie pozwolić na ich poniesienie. Choć koszty jakie ponieśmy z tego tytułu są dobrą inwestycją to ich wielkość czasem może być wystarczającym argumentem by odstraszyć. Jeśli jednak zaufamy doradcy finansowemu zyskamy pewność, że nie tylko przygotuje on pełen konspekt potrzebnych nam dokumentów jakie konieczne są podczas składania wniosku o kredyt, ale też będzie w stanie wynegocjować lepsze oprocentowanie kredytu.

16 października 2019 admin Firmen , ,