Warsztaty i szkolenia organizowane w firmie to nie tylko podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników, ale to też świetna okazja do zabawy i scalenia zespołu. Dobry zespół powinien być zgrany, a poszczególni członkowie powinni znać swoją rolę. Każda osoba w zespole jest równie ważna, dlatego właściwie przeprowadzone szkole pozwoli wszystkim poczuć się dobrze w grupie i zintegruje cały zespół.

Warsztaty dla firm

Pomysłów na udane zajęcia i szkolenia jest wiele. Czasami członkowie grupy muszą wcielać się w rolę klienta i sprzedawcy i ćwiczyć swoją asertywność. Czasem praca polega na odtwarzaniu scenek, w których jednak osoba musi przekonać drugą do zakupu danej rzeczy. Udane szkolenie integracyjne sprawi, że grupa wzmocni swoje zdolności interpersonalne oraz asertywność. Czasem mogą to być warsztaty z gotowania, artystyczne lub sprawnościowe. Wszystko to ma jeden i wspólny cel. Trzeba się dobrze bawić i nauczyć się polegania na sobie wzajemnie.

Biesiadowanie przy ognisku

Najpopularniejszą formą imprezowania w firmie są wyjazdy integracyjne. Na takich wyjazdach często organizowane jest ognisko. Jedzenie oraz picie jest fajną formą zabawy. Wspólne biesiadowanie, pieczenie kiełbasek lub ziemniaków w garnku sprawi, że zostaną przełamane lody między współpracownikami. Aby wzmocnić więzi można dodać wspólne śpiewanie oraz tańce.

Imprezy zorganizowane

O ile robienie firmowego ogniska nie wymaga specjalnych zdolności organizatorskich to specjalne eventy są trudniejsze do ogarnięcia. Organizacja imprez dla mniejszych i większych jest nie lada wyzwaniem i często potrzeba do tego firmy, która specjalizuje się w tego typu przyjęciach. Aby podkreślić prestiż wydarzenia możemy zdecydować się na nietypowe atrakcje na wieczorze. Może być to spacer po rozżarzonym węglu, pokaz ogni, czyli fireshow lub jazda quadem po trudnym terenie. To najpopularniejsze urozmaicenia, ale są świetną rozrywką dla całego zespołu.

Odwaga i logiczne myślenie

Dla bardziej wymagających ludzi ciekawym pomysłem są ucieczki z escaperoomów. To modna rozrywka dzisiejszych czasów. Czteroosobowe zespoły muszą wciągu godziny rozwiązać zagadki w zamkniętym pokoju. Jeśli uda im się to przed czas to samodzielnie z niego wyjdą. W przeciwnym razie po upływie godziny zostaną wypuszczone przez obsługę. Jest to bardzo emocjonujące, niektóre pokoje wymagają pracy zespołowej i zdolności logicznego myślenia. Nic tak nie scala ekipy, jak wspólny problem, który trzeba razem rozwiązać. Odwagą trzeba się wykazać też na ściance wspinaczkowej. Jedna osoba asekuruje, a druga pokonuje kolejne metry ściany. To rozrywka polecana dla młodych i dynamicznych zespołów.

Rywalizacja drużyn

Imprezy firmowe nie mogą być wolne od rywalizacji. Jest to jednak sportowa rywalizacja, pełna śmiechu i zabawy. Najlepszą rozrywką jest paintball. Dwie drużyny strzelają do siebie za pomocą karabinów z kolorowymi farbami. Wymagane są stroje, które amortyzują nieco uderzenie oraz maski, które chronią twarz przed kulkami. Dzięki temu bierzemy udział w emocjonującej i bezpiecznej zabawie. Inną formą rywalizacji sportowej są wyścigi kajakowe lub laserowe strzelanki.

Rozrywka z rodzinami

Na niektóre imprezy firmowe pracownicy wybierają się z całymi rodzinami. Miejsce, gdzie można zorganizować taki wypad to na przykład wesołe miasteczko lub zoo, park linowy lub park miniatur. Warunkiem koniecznym jest dobra pogoda, bo deszcz pokrzyżuje plany. Dla rodzin z dziećmi ciekawą opcją są też pokazy tańca, iluzji lub baniek mydlanych. Na piknikach firmowych organizatorzy często wynajmują dmuchańce dla dzieci, czasem można spróbować swoich sił na rodeo lub uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Coś dla fanów emocji

Nietypowe wydarzenie zapadną w pamięć każdemu pracownikowi, będzie o czym opowiadać podczas przerwy w pracy. A fotografie zbudzą entuzjazm i grozę wśród wielu osób. Jedną z rozrywek obok, której nie można przejść obojętnie jest atak zombie. Przebrani animatorzy napadają uczestników imprezy, gonią ich i straszą. Charakteryzacja jest naprawdę realna i nieco straszna.

16 października 2019 admin Firmen , ,