Prowadząc działalność gospodarczą jedną z najważniejszych spraw, o które koniecznie musimy zadbać już na samym początku jest bez wątpliwości ta dotycząca wyposażenia naszego przedsiębiorstwa w służbowy samochód. W zależności od kategorii obszaru, w którym funkcjonuje dane przedsiębiorstwo potrzeba nabycia środka transportu może prowadzić do zarówno do jednej sztuki, jak i do całej floty, składającej się z kilku czy nawet kilkunastu sztuk pojazdów. Przedsięwzięcie takiego rodzaju wymaga bez wątpienia dość sporych nakładów – kiedy w grę wchodzi samofinansowanie to przedsiębiorca musi się liczyć z wydatkiem wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w wersji optymistycznej ( kiedy do nabycia jest tylko jeden samochód) lub nawet kilkuset tysięcy, czy nawet kilku milionów złotych jeżeli do nabycia jest cała flota środków transportu.

Pytanie zasadnicze brzmi skąd tego rodzaju środki pozyskać? Jednym z najpopularniejszych i jak dotąd w większości przypadków stosowanych w ciągu ostatnich lat sposobów, które pozwalają zakupić konieczne z punktu widzenia określonych potrzeb przedsiębiorstwa inwestycje są bez wątpienia pożyczki samochodowe. Z jakiego powodu warto z tej formy finansowego pomocy skorzystać? Przede wszystkim ze względu na szeroki obszar możliwości jak również stosunkowo wysoki limit środków dostępnych w ramach niniejszej usługi. Dzięki pożyczce samochodowej właściciel przedsiębiorstwa może w bardzo krótkim czasie uzyskać wystarczającą ilość pieniędzy bez względu na wielkość danego przedsięwzięcia. W zależności od potrzeb oraz posiadanej zdolności kredytowej firma może uzyskać kredyt umożliwiający sfinansowanie kupna zarówno jednego środka transportu, jak również całej floty pojazdów. Jeśli w grę wchodzi ta druga możliwość, całkiem pospolita między innymi w branży transportowej kredyt samochodowy jest właściwie jedynym efektywnym rozwiązaniem, w ramach którego właściciel przedsiębiorstwa może pozyskać ilość środków w wysokości, która umożliwi przeprowadzenie tak kosztownego przedsięwzięcia.

Kredyt samochodowy jest w tej sytuacji bardzo atrakcyjną dla właścicieli przedsiębiorstw możliwością także z jeszcze jednej, zupełnie innej przyczyny. Chodzi w tym przypadku o kwestie związane z ubezpieczeniem kupowanych samochodów. A zatem w zwykłych realiach nabywca musiałby poszukiwać osobno atrakcyjnych ofert ubezpieczenia AC na wolnym rynku co nie należy nigdy do najłatwiejszych zabiegów. Korzystając z kredytu samochodowego dostaje jednak możliwość połączenia obu usług w jedno, bardziej praktyczne jak również co najważniejsze niezwykle opłacalne świadczenie. Wynika to bowiem z faktu, iż przedsiębiorstwa zajmujące się udzielaniem kredytów samochodowych mają najczęściej dostępne w ofercie zestawy ubezpieczeń, pertraktowane bezpośrednio z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu są dużo bardziej atrakcyjniejsze niż analogiczne oferty dostępne na wolnym rynku. Przedsiębiorca korzystający z kompleksowego rozwiązania może zatem dodatkowo zyskać tak na kosztach jak i na formalnościach. Zestawienie obu poszczególnych usług w jedną oszczędza mu albowiem konieczności żmudnego negocjowania każdej z osobna u ubezpieczyciela co z oczywistych względów stanowi ogromną zaletę. Mając zatem na uwadze korzyści wynikłe z takiej formy zoptymalizowania całego przedsięwzięcia warto z pewnością powyższą możliwość rozważyć.