Spora liczba osób zaczyna się zastanawiać nad ofertą instytucji pożyczkowych oferujących swoje usługi w systemie online. Instytucje te stają się w ostatnim czasie prawdziwą konkurencją dla tradycyjnych banków, które nie dość, że nierzadko odstręczają samym skomplikowaniem procedur, to jeszcze zasłaniając się kryzysem radykalizują wymagania przyznawania kredytów. W momencie gdy natychmiast potrzebujemy gotówki taki obrót spraw nie jest zbyt dobrą wiadomością. Nie dziwi więc fakt, że niezadowoleni z poczynań bankowców klienci rozglądają się za alternatywnymi źródłami uzyskania niezbędnych środków. W tym aspekcie rzuca się w oczy coraz bardziej rosnącą popularność pożyczek przyznawanych na odległość, czyli przy wykorzystaniu Internetu. Upowszechnienie się takiego sposobu kontaktu z klientem jak również coraz większa liczba obywateli mających dostęp do Internetu sprawiły, iż firmy rozpoczęły inwestycję w zdalne środki dystrybucji, zmniejszając wydatki tym samym na tradycyjnych placówkach. To właśnie jest jedną z największych zalet działalności online i jednym z czołowych przesłanek przemawiających za rezygnacją z tradycyjnej formy obsługi.

Pożyczki przez Internet z punktu widzenia klienta mają natomiast tę zasadniczą pozytywną stronę, że nie wymagają od niego osobistych wizyt w oddziale, oczekiwania w kolejkach, czy wypisywania wielkiego stosu papierowych formularzy. W systemie online wszystko załatwić można bowiem zdalnie, bez wychodzenia z domu, z zachowaniem minimum formalności i co za tym idzie – prostoty jak również szybkości obsługi. Wszystko co trzeba zrobić to zaledwie uzupełnić stosowny wniosek na stronie internetowej, wyznaczyć wysokość pożyczki a następnie całość potwierdzić i… to wszystko! O werdykcie zostaniemy powiadomieni poprzez wiadomość e-mail, najczęściej jeszcze w ten sam dzień. W przypadku kiedy będzie ona twierdząca (na co szanse są dużo większe niż w tradycyjnym banku) gotówka również przesyłana jest bez niepotrzebnej zwłoki. Najczęściej już na drugi dzień od momentu złożenia dokumentów możemy cieszyć się z pieniędzy zaksięgowanych na naszym rachunku bankowym. Nie poddajemy więc w wątpliwość, że pożyczki online mają mnóstwo dobrych stron, których nie uświadczymy w stacjonarnym banku. Warto zatem robić użytek z tego rodzaju alternatyw,szczególnie w sytuacji gdy szczególnie goni nas czas bowiem w tym względzie instytucje działające online nie mają sobie równych – obsługa odbywa się o wiele, wiele szybciej niż dzieje się to w tradycyjnej formie – decydując się na bezpośrednią wizytę w placówce danego banku.

Pożyczki online można zatem zarekomendować przede wszystkim osobom, które cenią sobie czas, jak również intuicyjność i szybkość obsługi, które nie lubią marnować czasu w kolejkach, czy biegać po instytucjach celem uzyskania całej sterty wymaganych przez dany bank poświadczeń. Powinno się bowiem pamiętać o tym, iż banki naprawdę rygorystycznie podchodzą do kwestii weryfikowania sytuacji finansowej danego klienta i czynnik ten ma fundamentalne znaczenie w końcowym rozrachunku, czyli decyzji o udzieleniu bądź też odmowie przyznania wnioskowanego kredytu. W przypadku podmiotów online procedury wiążące się z uzyskaniem kredytu są dużo bardziej liberalne i dopasowane do możliwości finansowych konkretnego klienta, co sprawia, że nie tylko osoby o niewielkich zarobkach, ale również nie mogące oficjalnie wykazać źródła dochodów nie stoją tutaj na przegranej pozycji.