Nierzadko bywają w życiu sytuacje, gdy natychmiast potrzebujemy gotówki, a znajomi mimo szczerych chęci nie posiadają możliwości przyjść z pomocą. W takim momencie dla licznych osób jedyną alternatywą staje się wizyta w instytucji finansowej, a tak jak każdy rozumie do najprzyjemniejszych nie należy, głównie z racji wyśrubowanych oczekiwań i licznych niezwykle złożonych formalności, których trzeba dopełnić, jeśli w ogóle chcemy, by złożony wniosek był wzięty pod uwagę. W momencie, gdy gotówka jest nam niezbędna „na już” cała ta biurokracja charakterystyczna dla przestarzałych banków bardziej przysparza nerwów, niż przybliża do załatwienia problemu. Dlatego należy rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami, ponieważ wygląda na to, że takowych na naszym rynku wcale nie brakuje. Coraz popularniejsze stają się pożyczki przez Internet wyróżniające się szybkością i bezprecedensową prostotą funkcjonowania.

Na czym to polega? Wszystko co powinniśmy zrobić to wypełnić właściwy dokument na stronie internetowej i oczekiwań na decyzję – a ta następuje przeważnie tego samego dnia i trzeba tutaj zaznaczyć, iż w zdecydowanej większości przypadków jest to odpowiedź twierdząca. Kredyty udostępniane w systemie online cieszą się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na oszczędność czasu i kłopotów wiążących się z odwiedzinami w siedzibie instytucji finansowej. Tutaj olbrzymią zaletą jest fakt, iż same formalności dotyczące zaciągnięcia tego rodzaju zobowiązania są znacznie bardziej liberalne, ograniczone i zrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba, nie posiadającego rozeznania we wszelkiego rodzaju subtelnościach instytucji finansowych. Biorąc pożyczkę w tradycyjnym banku powinniśmy wykazać się posiadaniem wystarczającej zdolności kredytowej, a to dodatkowo wiąże się z niezbędnością dostarczenia oczekiwanych przez instytucję finansową zaświadczeń (o przychodach, zatrudnieniu, czy braku negatywnej historii w BIK). Zgromadzenie takich dokumentów wymaga trochę czasu, jest bez wątpienia obowiązkiem raczej denerwującym, przede wszystkim gdy wydatki poganiają, a cała procedura przedłuża się w nieskończoność.

W przypadku pożyczek przez Internet możemy zapomnieć o tego rodzaju problemach. Ze względu na ogromną konkurencję w tym segmencie usług podmioty specjalizujące się w udostępnianiu ekspresowych kredytów nie wymagają od potencjalnych klientów przedstawiania konkretnych dodatkowych dokumentów ponad to, co niezbędne – czyli przeważnie wyłącznie dowód osobisty. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla ludzi, nie posiadających niezbędnej zdolności kredytowej, a zatem nie posiadających możliwości zaciągnięcia pożyczki w tradycyjnym podmiocie finansowym. Z kolei podmioty pozabankowe próbują iść na rękę swoim pożyczkobiorcom, z tego powodu wyłącznym ograniczeniem przy pierwszej usłudze jest często wysokość dostępnego kredytu (w większości przypadków max. 600 zł). Jeśli zostanie on prawidłowo spłacony, wtedy zdobywamy możliwość ubiegania się o większe kwoty – nawet do 2000 złotych, jak zatem widać obowiązkowość i terminowość jak najbardziej opłaca się. Pożyczki przez Internet dają nam naprawdę ogromne pole manewru i stają się zazwyczaj wyjątkowo dobrym kołem ratunkowym w kryzysowych sytuacjach. Wiadomo, że gdy taka się nam przydarzy, wtedy najważniejszy przeważnie jest czas – im szybciej zdobędziemy niezbędne środki, tym dla nas lepiej. W tradycyjnym banku ze względu na szereg formalności może się to znacznie wydłużyć, natomiast w przypadku szybkich pożyczek online całość niezbędnych formalności przeprowadzimy przeważnie w ciągu 24 godzin – z odbiorem pieniędzy (zaksięgowanej na naszym rachunku) włącznie.